Ради се о технологији која помаже да се у случају несреће благовремено реагује у такозваном златном сату (првих 60 минута).
Руска државна компанија „Глонасс“ и Министарство за иновације и технолошки развој Србије потписали су меморандум о сарадњи у области осматрања земље из свемира ради унапређења стања у бројним областима привреде и јавне управе: грађевинарства, урбанизма, метеорологије итд, преноси Интерфакс.
Меморандум о сарадњи у примени иновација и нових технологија потписали су српски министар Ненад Поповић и генерални директор руске државне компаније „Глонасс“ Игор Милашевски.
Борисов: Русија заинтересована за пројекат изградње метроа у Србијиhttps://t.co/3njCVCb8ZW
— ВОСТОК вести (@vostokvesti) March 6, 2020
Потпредседник руске владе Јуриј Борисов објаснио је новинарима да је реч о увођењу на територији Србије система за реаговање у ванредним ситуацијама ЕРА-ГЛОНАСС.
„Ова технологија помаже да се у случају несреће благовремено реагује у такозваном златном сату (првих 60 минута). На тај начин се спашавају људи који су се нашли у тешкој ситуацији“, рекао је Борисов.
О скором увођењу система ГЛОНАСС у Србији министар Ненад Поповић је говорио у новембру 2019. на конгресу „ЕРА-ГЛОНАСС“.
Russia beyond
Братислав Живковић сахрањен у Пантеону бранилаца отаџбине
Студентски покрет – између заноса и сусрамља — Слободан Антонић
Хроника специјалне војне операције за 1-2.2.2025.
Немачка спремна да распореди трупе на Гренланд – Шпигел
Трамп обећао да ће „апсолутно“ увести царине ЕУ
Алексеј Дробињин: Поздрављамо учешће Србије у дефинисању евроазијске безбедности
Канада узвратила ударац тарифама
Америчке одбрамбене компаније остварују огромне профите на Украјини – Зеленски