vostok_logo
Путин РТ
Путин РТ
22. окт. 2020, 09:18 / Политика

Немачки амбасадор у УН-у: Наши српски пријатељи пуцају сами себи у ногу

Немачки амбасадор у УН-у: Наши српски пријатељи пуцају сами себи у ногу
фото: © РИА Новости
Немачки амбасадор у УН-у: Наши српски пријатељи пуцају сами себи у ногу
фото: © РИА Новости


Амбасадор Немачке у Уједињеним нацијама критиковао је у обраћању пред Саветом безбедности УН-а српског министра спољних послова Ивицу Дачића.


Како је рекао, чини му се да је његов говор „копирање ранијих интервенција“, а поводом политике повлачења признања независности самопроглашеног Косова, рекао је да „наши српски пријатељи пуцају сами себи у ногу“.

„Изненађен сам овом политиком покушаја повлачења признања. Наши српски пријатељи пуцају сами себи у ногу, јер ако желе да се придруже ЕУ, треба да раде на признању и признају и сами (Косово)“, рекао је немачки амбасадор.

Он је додао да му говор Дачића изгледа као „копи пејст“ ранијих његових интервенција.

Немачки дипломата је рекао да представници Србије много говоре о злочинима Албанаца, а да се, како тврди, никада не чује о наводним злочинима који су почињени над Албанцима 1998. и 1999. године, као што су, како тврди, "етничка чишћења и масовна депортација".

Он је замерио и руском амбасадору као председавајућем да није дозволио приштинској представници да заврши обраћање и критиковао га да није дозволио да се Савету безбедности обрати и специјални изасланик ЕУ Мирослав Лајчак.
 
 
Поделите вест на друштвеним мрежама:
Пратите ВОСТОК на:
РТ Новости
Савићевић ракија
Руска Чага
ОБЗОР заштита информација