Последњег месеца 2020. године у многим руским регионима пао је снег. А снежни намети су покрили зимско одмаралиште Шерегеш у Сибиру још средином новембра када је и отворена скијашка сезона, пише Russia beyond.
Крајем новембра снег је пао у Нориљску, једном од градова Крајњег Севера. Сада га има толико да мештани у снег скачу као у базен!
Због снега се није могло стићи ни на аеродрома у Нориљску. Пут је био затворен од 26. новембра до 3. децембра.
Крајем новембра снег је пао и у Москви.
У новембру снег је затрпао и село Териберка у Мурманској области на Крајњем Северу.
Мурманска област је потпуно покривена снегом.
6-7 децембра снег је пао у Магадану, граду на североистоку Русије.
Првом снегу се радује и далекоисточни леопард у националном парку Приморског краја.
7. децембра температура у Ојмјакону, једном од јакутских села, пала је до -50 Целзијусових степени. Ђаци могу да остану код куће тек од −52 ºС, тако да је овај дан још био школски.
1924. године на најпознатијој локацији у Лењинграду појавила се џиновска шаховска табла. На хиљаде гледалаца окупило се да прати необичан догађај.
Са затвореним границама због пандемије коронавируса, дипломате руске мисије у Пјонгјангу морале су да се користе дресином како би се из Северне Кореје вратиле кући. Северна Кореја...
Зашто је 1931. година битна за историју Русије? Како су тада људи изгледали? Шта се дешавало на улицама руских градова?
Највише штете својој земљи је нанео колаборациониста Андреј Власов. Он је допринео томе да на десетине хиљаде совјетских ратних заробљеника крене у борбу против своје отаџбине на страни нациста.
Угледни амерички новинар Џек Андерсон имао је иза себе лоше искуство са државним агенцијама као што су FBI и CIA, па чак и са Белом кућом....
Кратко упутство на тему како изазвати земљотрес и тектонске поремећаје После прве експлозије совјетске атомске бомбе 29. августа 1949. године један од учесника овог пројекта, Кешрим Бозтајев, написао...
У Салехарду људи кажу да арктичке хладноће подносе боље од летњих врућина и да их живот у тешким условима чини јачим.
На Бајкалу је постављен јединствени рекорд. Московљанка Јекатерина Некрасова заронила је у део незамрзнуте воде и испливала 85 метара испод леда, преноси телевизија „Звезда“. Девојка то учинила...
Постоји претпоставка да се руски рулет појавио у царској армији као релативно безазлен трик који је лако могао да импресионира присутне.