Пјонгјанг је вероватно развио нуклеарне бојеве главе које могу да стану у балистичке ракете, те остварује други напредак у свом програму наоружања, наводи се у извештају који је достављен Савету безбедности УН-а.
У „поверљивом“ извештају УН-а, који је Ројтерс добио у понедељак, примећује се да је неколико неидентификованих земаља проценило да је Пјонгјанг „вероватно развио мале нуклеарне главе како би се уклопиле у бојеве главе балистичких ракета“.
„Демократска Народна Република Кореја наставља свој нуклеарни програм, укључујући производњу високо обогаћеног уранијума и изградњу експерименталног реактора за лаку воду“, наводи се у извештају, те се додаје да су друге државе чланице закључиле да земља „наставља са производњом нуклеарног оружја“.
Овај извештај није први који тврди да је Пјонгјанг успешно развио мале нуклеарне главе. Такође, у извештају америчке обавештајне службе из 2017. године, наведено је да је Северна Кореја способна да произведе бојеве главе довољно мале да стану унутар ракете, за које је наведено да су теоретски у могућности да достигну до САД-а.
Извор: Восток / РТ
Захарова: Не мене, питајте Србе како ће себе да виде након руске победе у Украјини
Судбоносна прекретница — Милош Ковић
Кремљ одговара на предлог Зеленског о примирју у енергетској сфери
Захарова о новом америчком плану спољне политике
Кремљ одговара на нови план спољне политике САД
Украјина и њени западни покровитељи покушавају „трик“ са примирјем – изасланик Путина
Русија у УН указала на тешка кршења права Младића и Караџића у затвору: Шта је затражено