vostok_logo
Путин РТ
Путин РТ
02. јун 2019, 07:44 / Безбедност

РТ: Израелски авиони и хеликоптери напали сиријску артиљерију и јединице ПВО

РТ: Израелски авиони и хеликоптери напали сиријску артиљерију и јединице ПВО
фото: © IDF / RT
РТ: Израелски авиони и хеликоптери напали сиријску артиљерију и јединице ПВО
фото: © IDF / RT


Израелска војска потврдила је прекограничне нападе на "одређени број" циљева сиријске војске усљед којих су, према наводима Дамаска, погинула најмање три војника, а седморица рањена.

"Израелски ратни авиони и борбени хеликоптери напали су неколико војних циљева који припадају сиријској војсци, укључујући две артиљеријске батерије и одређени број осматрачница на Голанској висоравни", наводи се у једном од ретких саопштења Израелских одбрамбених снага, додајући да је напад 
био усмерен и на позиције јединица сиријске ПВО.

Напади су уследили као одговор на две ракете, наводно испаљене са сиријске територије, на Хермон у северном делу Голанске висорваби у суботу навече, објаснила је израелска војска, објавивши видео снимак напада.


Раније су сиријски државни медији пренели да су убијена најмање три војника, а да је седам рањено у два повезана напада на села код Дамаска и источној Кунеитри, иако је сиријска ПВО, како се наводи, успела да пресретне већину ракета.

Јединице сиријске ПВО више дејствовале су по израелским авионима у више наврата током дугогодишњег сукоба. Раније ове недеље, израелска војска је саопштила да је напала позицију сиријске ПВО након што се израелски ратни авион нашао под ватром. Дамаск види израелске прекограничне упаде као директне повреде свог суверенитета, те је више пута тражио од УН-а да се умеша и интервенише како би се зауставили напади.


Типично, Тел Авив оправдава своје нападе као неопходну меру за сузбијање иранског присуства у Сирији, као и групе као што је Хезболах, који се бори заједно са сиријском владом. Међутим, овај пут израелска војска није споменула "иранску претњу" и отворено је признала да су циљеви били позиције сиријске војске.

Читајте више на Ситуација у Сирији - из минута у минут

Извор: Восток / РТ

 

Поделите вест на друштвеним мрежама:
Пратите ВОСТОК на:
РТ Новости
Савићевић ракија
Руска Чага
ОБЗОР заштита информација