vostok_logo
Путин РТ
Путин РТ
23. јун 2019, 12:34 / Политика

РТ: Америчка војска „спремна за покрет“: Болтон упозорава Иран да не тумачи „опрезност као слабост“

РТ: Америчка војска „спремна за покрет“: Болтон упозорава Иран да не тумачи „опрезност као слабост“
фото: © Reuters / Jonathan Ernst / RT
РТ: Америчка војска „спремна за покрет“: Болтон упозорава Иран да не тумачи „опрезност као слабост“
фото: © Reuters / Jonathan Ernst / RT


Техеран не би требао тумачити недостатак војне акције од стране Вашингтона као знак слабости, упозорио је Џон Болтон, указујући на то да би се одлука Доналда Трампа о обустављању напада против Исламске републике могла изменити.

Саветник за националну безбедност САД-а саопштио је ово упозорење током разговора са израелским премијером Бењамином Нетанијауом данас у Јерусалиму.


Техеран не би требало да “греши по питању америчке опрезности и одлучивања и да их тумачи као слабост”, упозорио је Болтон.


"Наша војска је обновљена, нова и спремна за покрет", додао је он, неколико дана након што је Трамп обуставио планирани напад на Иран, као одговор Техерану који је оборио амерички дрон у четвртак.




Наводећи планирани напад против иранских циљева који је обуставио амерички председник Доналд Трамп, Болтон је нагласио да је Трамп само зауставио напад од "идења напред у овом тренутку", додајучи да одлука може бити само привремена.


Према извештајима, САД су се припремале да нападну неколико циљева у Ирану након што је иранска војска оборила амерички дрон. Трамп је рекао да је отказао напад након што је сазнао да ће око 150 Иранаца погинути.


Болтон је у Јерусалиму како би присуствовао трилатералном састанку високих безбедносних званичника Сједињених Америчких Држава, Израела и Русије. Очекује се да ће растуће непријатељство између Вашингтона и Техерана бити на врху дневног реда.



Иран је окривио Вашингтон за јачање тензија након Трампове одлуке да се једнострано повуче из нуклеарног споразума из 2015. године и поновог увођења санкција. Техеран је нагласио да не жели рат, али да ће одговорити силом на сваки амерички напад.

Извор: Восток / РТ

Поделите вест на друштвеним мрежама:
Пратите ВОСТОК на:
РТ Новости
Савићевић ракија
Руска Чага
ОБЗОР заштита информација