Амбасадор САД у Србији Кајл Скот наводи да се активности Русије у региону могу назвати малигним јер не доприносе стабилности и реализацији стратешких циљева, преноси Бета.
„Јако је битно да подвучемо да се Русија не ангажује, како ми мислимо, на начин који подржава стабилност у региону“, рекао је Скот гостујући на РТВ.
Према речима Скота, заменик помоћника државног секретара САД Брајан Хојт Ји рекао је да постоји забринутост о руским активностима у региону које нису усмерене на подржавање стратешког циља Србије интеграцији у запад.
„Када видим да се Руси активно ангажују на подривању комшијских земаља и користе за то српско тло ја бих то онда назвао малигним утицајем Русије“, рекао је Скот
Амбасадор је оценио и да САД сматрају да је руски хуманитарни центар у Нишу заправо центар шпијунаже.
„Ако је то хуманитарни центар зашто је запосленима потребан дипломатски статус. Тај статус значи да нико не мозе да изврши инспекцију тога шта они раде, да могу да буду недодирљиви“, рекао је Скот и подсетио да НАТО делегације или мисије које долазе или пролазе кроз Србију подлежу инспекцији српских власти.
МОК остаје при одлуци о укидању суспензије Руског олимпијског комитета након претње ЕУ – Ројтерс
Одржан VIII руско-српски Видовдански хуманитарни турнир у малом фудбалу – најмасовнији до сада
Посланици МИ снага народа поднели предлог о обустави Бриселских споразума
Рат са Ираном окончава 23-годишње америчко војно присуство у Ираку
Зеленски сменио још једног министра одбране
Прилика за младе за чисту десетку
Русија погодила украјинске војне циљеве у Одеској области — Министарство одбране
Украјина погодила још два складишта руске компаније „Вајлдберис“