Израелски премијер Бенјамин Нетанјаху похвалио је америчког председника Доналда Трампа због његове „храбре одлуке“ да учествује у бомбардовању Ирана заједно са Израелом.
У суботу увече, САД су извеле ударе на објекте у Фордоу, Натанзу и Исфахану, што је Техеран осудио као „тешко кршење“ међународног права и Уговора о неширењу нуклеарног оружја.
Нетанјаху је тај потез назвао прекретницом која је „створила осу историје која може да помогне да Блиски исток и свет крену ка будућности просперитета и мира“.
„Честитам вам, председниче Трамп“, изјавио је Нетанјаху. „Ваша храбра одлука да гађате иранска нуклеарна постројења страшном и праведном моћи Сједињених Држава ће променити историју.“
President Trump and I often say: ‘Peace through strength.’
— Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו (@netanyahu) June 22, 2025
First comes strength, then comes peace.
And tonight, @realDonaldTrump and the United States acted with a lot of strength. pic.twitter.com/7lTWCZkgw7
Сједињене Државе су покренуле ваздушне ударе у касним сатима у суботу, погодивши најмање три иранска објекта. Према наводима америчких званичника, бомбардери Б-2 са смањеном уочљивошћу избацили су пробојне бомбе током напада на Фордо, док су америчке подморнице лансирале десетине ракета Томахавк на Натанз и Исфахан.
Председник Трамп је описао напад као „веома успешан“ и упозорио да Техеран мора да се укључи у преговоре или ће се суочити са даљим војним дејствима ако се усуди на одмазду.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
Марта Кос питала зашто на протестима у Србији нема застава ЕУ: Студенти послали одговор
Нервоза Азербејџана показује зашто Русија никада не може у потпуности да верује својим суседима — РТ
Србија и Вучић у тумачењу Александра Гељевича: шта је Дугин заиста рекао?
Москва објаснила зашто Зеленски жели састанак с Путином
Велика Британија узалуд тражила „руског уљеза“ у MI6 пуних 20 година – Гардијан
Ивањица: СНС и СПС, сложно у акцији уништавања српске историје