Потенцијално слање француског војног контингента у Сирију ради помоћи курдским формацијама може бити оцењено као покушај окупације Сирије, рекао је министар одбране Турске Нуретин Џаникли.
„Услед скоро потпуне елиминације претње терориста из екстремистичке организације ДАЕШ у Сирији, није остало законских основа за распоређивање војних контингената страних држава на северу Сирије. Ако Француска покуша да распореди свој контингент на северу Сирије, то ће бити у супротности са међународним правом. Овакве акције Француске би могле да буду оцењене као покушај окупације територије Сирије“,саопштио је Џаникли.
Министарство спољних послова Француске је јуче саопштило да не намерава да изводи самосталну војну операцију на северу Сирије.
Читајте више на Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут
Газпром упозорава на растуће ризике за потрошаче гаса у ЕУ
ЕУ санкције против Русије су „пропале“ – амерички министар финансија
Споменик руским добровољцима на Мегдану у Вишеграду
Вучић: У Влади Србије било гласова за национализацију НИС-а, тражимо време за Русе — РТ Балкан
Москва одговара на претњу НАТО „превентивним ударом“
Пророковић: Антируска кампања у Србији највише личи на Јерменију – не може нам донети европеизацију
Макрон спреман да поново уведе добровољну војну службу – Le Figaro