Руски Истраживачки центар за вирологију и биотехнологију, познат као Институт "Вектор", тестира више различитих прототипа вакцине против Covid-19 у трци за проналажење лека за вирус који стоји иза глобалне пандемије.
РТ: Смртни случајеви од коронавируса у Европи надмашили оне у Азијиhttps://t.co/ufLdoemF5q
— ВОСТОК вести (@vostokvesti) March 19, 2020
Ове недеље је институт "започео студије имуногености код осетљивих лабораторијских животиња ... свих развијених прототипа вакцине", наводи се у саопштењу регулаторне агенције "Роспотребнадзор".
Састав, доза и пут примене будуће вакцине биће утврђени (кроз тестове). Научници очекују да ће увођење вакцине бити могуће у четвртом кварталу 2020. године.
РТ: По први пут од појаве вируса Кина саопштила да нема нових локалних случајеваhttps://t.co/2MD56znkBb
— ВОСТОК вести (@vostokvesti) March 19, 2020
Истраживачки институт за грипу при Министарству здравља Русије, претходно је навео да би развој прототипске вакцине могао да траје између четири и шест месеци, уз трогодишњи период финализирања производа, али истраживачи из Института сматрају да би она могла стићи много пре.
Светска здравствена организација, која је прошле седмице прогласила пандемију Covid-19, проценила је да ће бити потребно 12 до 18 месеци да се вакцина направи, са раним испитивањима која почињу за четири месеца.
Од петка, Русија је потврдила 199 случајева болести која се брзо шири, а број инфицираних скочио је за око 35 процената претходног дана. Прва смртни случај у земљи забележен је у четвртак, али обдукција је касније открила да је 79-годишња жена са постојећим здравственим стањем умрла од угрушка у крви.
У целом свету, коронавирус је на путу да ове недеље зарази око 250.000 људи, усмртивши преко 9.800 у више земаља од почетка епидемије у кинеском граду Вухану прошлог децембра. Иако до данас нема вакцине и ефикасних третмана, више од 85.000 пацијената се опоравило од болести, од којих су многи у Кини.
Извор: Восток / РТ
"РДИФ се једноставно руководи принципом помоћи онима којима је потребна и спреман је да сарађује са свима који су спремни да то учине"
Према резултатима прве и друге фазе клиничких испитивања, имунолошка ефикасност вакцине „ЕпиВакКорона“ против коронавируса износи сто посто, саопштила је прес служба Федерална служба за фитосанитарни надзор Русије - "Роспотребнадзор", преносе...
Идентитет почетног случаја коронавируса, такозваног „нултог пацијента“, могао би заувек остати мистерија, саопштила је Светска здравствена организација (СЗО), позивајући земље да појачају сарадњу и размену информација...
Резултати клиничких испитивања вакцине против коронавируса, коју је направио научни центар „Чумаков“ Руске академије наука, веома су добри и она може бити регистрована наредних дана, изјавила...
На 17. Међународној Жаутиковској олимпијади из математике, физике и информатике, која је ове године одржана на даљину од 7. до 14. јануара, ученици Математичке гимназије освојили су седам медаља.
Савремене вакцине су у стању да се носе са новим сојевима коронавируса чак и када је вирус стекао 18 нових мутација, као у случају руског пацијента,...
У Русији су започета испитивања поједностављене верзије вакцине против коронавируса "Спутњик V". Иако пружа мању заштиту, очекује се да ће решење бити лакше дистрибуисати и користити...
Очекује се да међународни тим стручњака из Светске здравствене организације стигне у Кину ове недеље како би истражио порекло пандемије коронавируса, након што је земља забележила...
"Морамо да се удружимо да делујемо заједно, морамо се припремити за нешто што би у будућности могло бити још теже."