vostok_logo
Путин РТ
Путин РТ
26. авг. 2020, 08:55 / Друштво

Други дан жалбене расправе на првостепену пресуду генералу Ратку Младићу

Првог дана расправе о жалбама на првостепену пресуду некадашњем команданту Војске Републике Српске Ратку Младићу, којом је осуђен на доживотни затвор, његови адвокати затражили су од петочланог жалбеног већа да пресуду преиначи и да генерала Младића ослободи од оптужби.

Други дан жалбене расправе на првостепену пресуду генералу Ратку Младићу
Други дан жалбене расправе на првостепену пресуду генералу Ратку Младићу


Данас је други дан расправе по жалбама на пресуду генералу Ратку Младићу, а јуче, првог дана расправе, његови адвокати затражили су од петочланог жалбеног већа да пресуду преиначи и да генерала Младића ослободи од оптужби. 

"Добар део тога на чему се темељи ''удружени злочиначки подухват'' догодио се пре него што је Младић именован за врховног комаданта Војске Републике Српске 1992. године, и пре него што је уопште био у Босни и Херцеговини'', децидан је био један од његовоих бранилаца амерички адвокат Драган Иветић.

Како је протекла јучерашња расправа више можете прочитати ОВДЕ


Пренос можете пратити са почетком у 09:30 часова уживо на сајту хашког суда.




Поделите вест на друштвеним мрежама:
Пратите ВОСТОК на: