vostok_logo
Путин РТ
Путин РТ
15. јан. 2023, 10:48 / Политика

Грузија: Нећемо пружити војну помоћ ниједној од страна у сукобу

Грузија: Нећемо пружити војну помоћ ниједној од страна у сукобу
фото: © Sputnik / Stringer
Грузија: Нећемо пружити војну помоћ ниједној од страна у сукобу
фото: © Sputnik / Stringer

Тбилиси не намерава да пружи војну помоћ Кијеву, цитира Спутњик Грузија заменика премијера Теу Цулукијани.


"Грузијске власти неће дозволити да се држава Грузија умеша у војну конфронтацију“, рекла је она.


Према њеним речима, Тбилиси неће пружити војну помоћ ниједној од страна у војном сукобу.

Потпредседник Владе Грузије је оценила да је за жаљење то што се настављају покушаји да се Грузија увуче у сукоб и додала да је њена земља доживела много оружаних сукоба и да је дужност власти да спрече да се то више не понови.

Раније је Кијев тражио од Тбилисија да врати ПВО системе "Бук" који су му предати 2008. године, али су грузијске власти то одбиле, подсећајући да је земља добила ПВО систем не бесплатно, већ као резултат вишемилионског уговора 2007. године.
 

Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.


Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti

Поделите вест на друштвеним мрежама:
Пратите ВОСТОК на: