vostok_logo
Путин РТ
Путин РТ
31. авг. 2020, 09:22 / Политика

Борељ: Нико не жели да од Белорусије направи нову Украјину

Борељ: Нико не жели да од Белорусије направи нову Украјину
фото: © РИА Новости / Алексей Витвицкий
Борељ: Нико не жели да од Белорусије направи нову Украјину
фото: © РИА Новости / Алексей Витвицкий


Високи представник ЕУ за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ не сматра да постоји ривалство између ЕУ и Русије у Белорусији.


„Нико не жели да од Белорусије направи нову Украјину. У том конфликту, не боре се Европа и Русија, већ белоруски народ са својим руководством“, написао је Борељ у свом ауторском чланку који је објављен у магазину Ле журнал де Диманш.

Шеф европске дипломатије је подсетио да демонстранти не носе заставе ЕУ, већ старе националне заставе. Он сматра да решење кризе треба да се одвија под покровитељством ОЕБС-а.

Борељ је потврдио да ЕУ нема намеру да се око ситуације у Белорусији „ограничава изражавање забринутости“.

„Треба уводити санкције против одговорних, ако ЕУ желе да се воде својим принципима“, написао је шеф европске дипломатије.
 
Поделите вест на друштвеним мрежама:
Пратите ВОСТОК на: