vostok_logo
Путин РТ
Путин РТ
24. дец. 2018, 08:40 / Политика

СБУ покренула кривични поступак због емитовања РТ-а у Украјини

СБУ покренула кривични поступак због емитовања РТ-а у Украјини
фото: © РИА Новости / Илья Питалев
СБУ покренула кривични поступак због емитовања РТ-а у Украјини
фото: © РИА Новости / Илья Питалев


Служба безбедности Украјине (СБУ) покренула је кривични поступак против једног од интернет провајдера у Виницкој области 
због емитовања руских ТВ канала, саопштила је прес служба СБУ.

"Приватно предузеће без одговарајуће лиценце је својим претплатницима дало IPTV софтверску услугу. Међу ТВ каналима који су понуђени гледаоцима били су руски пропагандни канали забрањени за емитовање на територији Украјине, посебно РТ", наводи се у саопштењу.

Кијев је у више наврата ограничавао рад непожељних медија и забранио њиховим успосленицима улаз у редакције. Само у марту 2015. године, 115 руских медија изгубило је акредитацију од државних органа Украјине. У Украјини је забрањено емитовање главних руских ТВ канала.

У децембру 2017. године Канцеларија за људска права УН-а је забалежила алармантан тренд протеривања страних новинара из Украјине, који су означени као "пропагандисти", што је разлог да буду депортовани.


У мају је у Кијеву ухапшен и шеф портала РИА Новости Украјина.

Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут

 

Поделите вест на друштвеним мрежама:
Пратите ВОСТОК на:
РТ Новости
Савићевић ракија
Руска Чага
ОБЗОР заштита информација