vostok_logo
Путин РТ
Путин РТ
17. окт. 2018, 06:53 / Политика

Скот: Политика САД о Косову није новост - Косово је суверена држава

Скот: Политика САД о Косову није новост - Косово је суверена држава
Скот: Политика САД о Косову није новост - Косово је суверена држава


"Фокус треба да остане на тражењу свеобухватног решења и обе стране имају нашу пуну подршку у томе. Свестан сам да је ово осетљива тема, али политика САД у вези са Косовом није новост", написао је Скот на Твитеру поводом реаговања званичника Србије на његову изјаву да је "Косово суверена, а не такозвана држава".

Премијерка Ана Бранабић оценила је да је Скотова јучерашња изјава скандалозна и непримерена, а председник Србије Александар Вучић да би било добро да је амбасадор показао више поштовања за земљу која му је домаћин.

Такође, Вучић је рекао да је за Србију Косово такозвана влада и такозвана држава шта год да је Косово и његова влада за САД и амбасадора Скота.

Министар одбране Александар Вулин је рекао 
да је "Скот у својој бахатости, заборавио да Србија није колонија и да не може да гази њено достојанство". 

 
Поделите вест на друштвеним мрежама:
Пратите ВОСТОК на:
РТ Новости
Савићевић ракија
Руска Чага
ОБЗОР заштита информација