Годишња миграција црвених ракова довела је до застоја саобраћаја на аустралијском острву. Осим епског путовања, ова врста је такође позната по томе што једе своје младе.
Десетине милиона ракова преплавило је Божићно острво, а које је скоро хиљаду миља северозападно од аустралијског копна. "Паркови Аустралија", владино тело задужено за очување дивљих животиња, распоредило је своје особље да управља саобраћајем, уклања ракове са путева и даје савете локалним становницима у вези са затварањем путева. Власти су добро припремљене да се изборе са епским маршом ракова који се понавља сваке године, обично у октобру и новембру. Постоје чак и посебни мостови и тунели, изграђени изнад и испод прометних путева како би се смањио број ракова које прегазе аутомобили. Поглед на милионе ових створења на свом путу постао је једна од главних туристичких атракција Божићног острва.
Тачно време путовања црвених ракова од шуме до океана дефинисано је падавинама и лунарним фазама. Поход предводе мужјаци ракова, којима се касније придружују и женке. Када стигну до океана, паре се и мресте, при чему је свака женка способна да произведе чак 100.000 јаја. Међутим, већина младих ракова никада се не врати у шуму јер их на крају поједу рибе и кит ајкуле за које је ово права гозба. Да ствар буде још гора, ларве ракова које ипак стигну до плаже често прождиру одрасли ракови исте врсте, па отуда и једно од њихових имена - рак канибал.