Желећи да подржи рад једне од најзначајнијих установа културе у Београду и уједно допринесе унапређењу еколошке слике главног града, компанија НИС донирала је „Атељеу 212“ средства у износу од преко шест милиона динара за побољшање енергетске ефикасности позоришта. Пројекат се спроводи у оквиру НИС-овог програма друштвене одговорности „Заједници заједно“ у сарадњи са Секретаријатом за културу Града Београда и сагласности Завода за заштиту споменика културе. Захваљујући обезбеђеним средствима, столарија и сценска расвета у чувеном београдском театру биће замењена новом, што ће допринети бољој енергетској ефикасности објекта и смањењу потрошње електричне енергије.
Догађају су овим поводом присуствовали представници компаније НИС, управе позоришта, градског Секретаријата за Културу, као и представници глумачког ансамбла „Aтељеa 212“.
Новица Антић, директор позоришта „Атеље 212“ захвалио се компанији НИС на обезбеђеним стредтсвима и додао да је у оваквим условима свака врста помоћи добродошла.
“Ова донација коју смо добили од НИС-а је заиста врло значајна. Нарочито нам је битно да у доба пандемије, када радимо смањеним капацитетом и смањени су нам приходи, добијемо сваку врсту помоћи. Новац ћемо искористити за замену врата и прозора, којих има много и 30 година нису мењани. На позоришној згради биће постављени алуминијумски, вакумирани прозори и врата, што ће значајно уштедети енергију, док ће замена комплетног осветљења, пре свега рефлектора у салама, драстично смањити потрошњу струје“, истакао је Антић.
Иван Карл, секретар Градског секретаријата за културу истакао је значај пројекта и позвао друге културне установе да се пријаве за овакве донације.
“Хвала НИС-у који је препознао „Атеље 212“, али и тиму „Атељеа 212“ који се потрудио да буде препознат и да испуни све критеријуме који су били услов да се дође до ове значајне донације. Ово је наставак подршке коју компанија пружа годинама уназад и један друштвено значајан пројекат. Позвао бих и друге културне установе широм земље да прате акитвности НИС-а и да се пријаве на овако значајне конкурсе, тако да би и у будућности било овако лепих прилика за сусретање”.
Стефан Деспотовић, директор Центра за односе са јавношћу компаније НИС, истакао је задовољство што је компанија пружила подршку раду једне од најважнијих културних установа у земљи.
„Као компанија поносни смо што имамо могућност да подржимо једну од најзначајнијих устава културе у Београду као што је „Атеље 212“, унапредимо њен даљи рад и допринесемо њеној енергетској ефикасности. Ова донација је део ширег програма „Заједници заједно“, који спроводимо дуже од деценије у 12 градова и општина широм Србије. Иза нас су десетине успешно реализованих пројеката који су унапредили живот наших суграђана, а ми ћемо и у наредном периоду наставити да улаже у заједницу и њен напредак“.
Светозар Цветковић, члан глумачког ансамбла „Атељеа 212“ је рекао да је значај НИС-ове донације то што је препознато да се кроз улагање у овако културно значајну установу, улаже у друштво у целини.
„Ова донација је оправдана историјским значајем, резултатима, и стремљењима овог позоришта да се на један тих начин врати ономе што представља прави квалитет. Атеље је од велике реконструције до данас, настојао да одржи ниво који омогућава не само приказивање програма, већ и добре услове за стварање тог програма, који ће сада бити додатно побољшани”, навео је Цветковић.
„Атеље 212“, једно је од најзначајнијих позоришта у Београду, са дугогодишњом традицијом, на чијој сцени играју нека од највећих глумачких имена. Компанија НИС, препознала је важност подршке ове установе културе и пружила допринос унапређењу његовог даљег рада. НИС већ 13 година подржава развој и напредак 12 партнерских градова и општина широм Србије. Прошлогодишњи циклус програма компанија је реализовала у сарадњи са Министарством заштите животне средине и Министарством рударства и енергетике Републике Србије и у оквиру истог подржана је реализација 29 пројеката из области екологије и заштите животне средине, укупне вредности 107,5 милиона динара. У град Београд, компанија НИС је до сада у оквиру програма „Заједници заједно“ уложила 268 милиона динара, чиме је омогућила реализацију 77 пројеката из области културе, спорта, науке/образовања, јавног здравља и социјалне заштите и заштите животне средине. Само током протекле године, компанија је путем оваг програма у град Београд уложила 18 милиона динараза пет пројеката, чија реализација ће допринети унапређењу и заштити животне средине.
Тринаестогодишњи виртуоз на хармоници из Бијељине Ђорђе Перић вечерас је имао прилику да пред руском публиком у Москви свира са московским симфонијским оркестром у оквиру пројекта „Златна врата Сибира“.
Поводом рођендана Достојевског у Новгороду се приказује ревијал представа по романима великог писца већ 27 година. Овога пута Србија је имала свог представника.
Основна школа „Бранко Радичевић“ у Марадику, у општини Инђија, добила је нови кабинет за учење руског језика. Опремање и адаптацију кабинета подржала је компанија НИС у оквиру свог програма „Енергија знања“.
У Београду су по први пут отворени Дани Ермитажа у Србији – међународни културни пројекат једног од највећих музеја на свету. На програму су изложбе, концерти, предавања, филмске пројекције, мастер-класи и археолошка конференција
У Основној школи „Трива Витасовић - Лебарник“ у Лаћарку свечано је отворен кабинет за руски језик, чије је опремање и адаптацију подржала компанија НИС у оквиру свог програма „Енергија знања“.
Шта се десило са грофом Вронским после смрти Ане Карењине, сведочи сеоска црквица у Горњем Адровцу, у близини Алексинца, месту погибије пуковника, племића, научника и убеђеног словенофила Николаја Рајевског: ратни херој постао је књижевни јунак којег је Толстој сачувао у вечности
У позадини русофобичне хистерије и „канцел културе“ у западним земљама, у Србији и даље расте интересовање за Русију. Бошко Козарски, познати путописац на Балкану и аутор програма „Културиста”, пропутујући са братом Савом (задужен за снимање и монтажу) Србију и суседне земље, одлучили су да повећају обим пројекта и отишли су у Русију.
У Шолоховској сали Савеза писаца Русије 25. јула одржана је промоција нове књиге публицисте и јавног делатника Републике Српске Милане Бабић „Српско питање на прелому епоха“, која је објављена на руском језику.
У Гимназији „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду одржано је финале десете јубиларне НИС олимпијаде знања из руског језика, реализоване уз подршку компаније НИС, у оквиру програма „Енергија знања“.
Владика ремезијански Стефан, уз васкршњи поздрав и честитке празника, поручује да сваки дан живимо као да је Васкрс. Позвао је вернике да долазе у храмове, поготову на овај празник. Биће јако инспирисани после Васкршње, веселе и радосне службе, да у свој живот унесу радост, а када имају радост онда ће све остало доћи на своје, наводи владика Стефан.
Креативна лабораторија "Гигарама" и компанија "Гаспром њефт", добитници међународне награде WebbyAwards, представљају мултимедијални онлајн пројекат "Душа...
Најмлађи члан породице Радио Београда – Радио 202 ових дана прославља 53 године од оснивања. Рођенданска честитка стигла је и од Његове светости патријарха српског господина Порфирија, који ће и учествовати у једној несвакидашњој емисији.