Русија ће наставити да развија свој одбрамбени потенцијал, али спремна је да учини све како би се „погурао процес разоружања“, изјавио је руски председник Владимир Путин.
"Наша војска и морнарица доказали су своју велику спремност и намеравамо да изградимо одбрамбене способности, ставимо на борбено дежурство хиперсонично, ласерско и друго модерно наоружање које друге земље још немају", рекао је Путин на састанку са високим официрима и тужиоцима поводом њиховог именовања на више положаје и додељивања највиших војних (специјалних) звања, преносе РИА Новости.
Али то, приметио је председник, "није разлог да Русија било коме прети".
"Супротно томе, спремни смо да учинимо све што је у нашој моћи да погурамо процес разоружања, узимајући у обзир наше најновије системе наоружања, чији је задатак искључиво да гарантује безбедност, узимајући у обзир растуће претње за нас", објаснио је председник.
Њујорк Тајмс: Трамп се суочава са непријатним проблемом у вези пројекта у Србији
„Специјалци“ Брчко дистрикта покушали ухапсити Радована Вишковића
Кабинет председника Француске негира тврдње да је Макрон имао кокаин
За уздигнута три прста у Црној Гори казна 1.200 евра
Успеси код Богатира и Отрадноја, стање до 16:00, 13.5.
Украјина тврди да је спремна за 30-дневно примирје
Макрон: Украјинци знају да не могу повратити изгубљене територије